Har gået og tænkt over det der med ægte fans og medløberfans - pludselig er et par jeg spiller i band med meget AGF interesserede og på arbejdspladsen taler mange om AGF.
Jeg har fulgt AGF siden 1980, da jeg flyttede til byen som 20 årig, har været med hele vejen, læser dagligt på agf-forum og alle andre steder der står det mindste om AGF. Ser alle hjemmekampe + enkelte udekampe i ny og næ. Alligevel er min konklusion - Ingen har ejerskab til at kalde sig mere fan end andre.
Slip tanken om dem og os - og velkom i stedet dem, der kommer løbende til nu, hvor der er chance for succes. De forsvinder alligevel igen, næste gang vi er med i nedrykningsspillet igen i stedet for mesterskabsspillet. Men med det nye stadion og de 24000 pladser får vi også brug for mange flere fans for at fylde op