Vi skal selvfølgelig også se det nogle flere gange, men udover at han har fin sparketeknik synes jeg også han indgår fint i spillet og ser pasningsmulighederne osv.
Det vil altid være mig komplet ubegribeligt, hvordan fodboldspillere, som flæsker modstanderne (som Bech), mener de ikke har gjort noget som helst? Shit, en mangel på selvindsigt og respekt
Synes faktisk det mest imponerende ved Bogere i dag uanset drømmehugget har været hans blik for spillet. Lægger nogle vilde afleveringer der nemt kunne have givet mål med lidt mere præcision/rappere holdkammerater. Når først relationerne er helt på plads bliver det rigtigt, rigtigt godt.
Emmery ser sgu til gengæld lidt slidt ud. Ligner en der har brug for en pause.
Ja selvfølgelig . Præsentationen skal selvfølgelig følges op af nye gode præstationer. Men allerede inden målet, synes jeg han havde stået fint i billedet, ligesom i 1. Halvleg i Lyngby i øvrigt.
Ja selvfølgelig . Præsentationen skal selvfølgelig følges op af nye gode præstationer. Men allerede inden målet, synes jeg han havde stået fint i billedet, ligesom i 1. Halvleg i Lyngby i øvrigt.
I åbent spil passer han fint ind og er god. Jeg savner i høj grad fornemmelsen af hans tilstedeværelse i feltet, det er det der får mig til at se hamnsom ikke målfarlig. Så kan han bare hugge dem ind udefra i stedet.
Puha jeg synes der er langt mellem snapsne. Meget rodet kamp med ekstremt mange frispark og nærmest intet flydende spil. Vi stiller os alt for langt ned i eget felt. Virker nervøse.
Surt med Tingager men det var jo et gamble som man tabte. Røsler har gjort det fint. Bedste mand indtil nu må være James og Jønne. Emmery skaber gode situationer men koster godt nok også mange tabte bolde. Andersson skaffer os en masse frispark men det er vel også det bedste man kan sige.
Det er nok i hvert fald helt sikkert at han ikke kan forværre skaden ved at spille, i øvrigt lyder JP også mere rolig og afklaret. Han siger at det mest var forskrækkelsen i Lyngby, der gjorde at han gik ud, og Tingager er helt klar i dag til at spille fuld tid.
This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.