Kamptråd CL-kval runde 3: Sabah - AGF, 11. August kl 18.00
Men der har vi jo også været pinagtigt dårlige, så jeg forstår til fulde folks frustrationer ang. manglende indkøb. Det er rent held, at vi får points i Lyngby, og de må da virkeligt være skuffede efter den kamp, selv om de sikkert havde taget et uafgjort mod mestrene på forhånd.For mig er suppen det vigtigste og min forventning er at vi kvalificeres til europæisk næste år igen.
Vi startede også med dårlige resultater i sidste sæson, men vi spillede slet ikke så ringe, og vi burde også have fået flere. I år har vi ikke fortjent de to points, som vi har fået. Vi har ganske enkelt et markant ringere hold, da man ikke engang har erstattet dem, som smuttede sidste sæson.
Hvis vi spiller rent mange kampe på niveau som den i dag og kampen mod Lyngby, så kan vi altså glemme alt om at komme i nærheden af europæiske pladser i sæsonen, og jeg ville ikke være overrasket, hvis vi slet ikke kom med i top 6. Vi har været røv-elendige, og det er det egentlige problem.