Transfervindue Vinter 2025/2026
Rastapopoulos
Experienced member
Jeg tror, han er væsentligt mere værd, og jeg tror, han er interessant for udenlandske klubber.En spiller, som vi mærkeligt nok ikke har haft oppe at vende:
Hvad skal Sønderjyske mon have for Kristal Ingason? I 16 kampe i denne sæson (heraf 2 i pokalen) har han scoret 8 mål og lagt op til 4. Flere af dem i Sønderjyskes kampe mod os, hvor han har givet os pænt store problemer.
Offensiv midtbane, 24 år og 900.000 Euro værd ifølge Transfermarkt. Nok noget af det bedste vi kan vende blikket mod, når Bech eller Arnstad bliver solgt. Hans kontrakt med Sønderjyske løber ud i juni 2027.
Med andre ord tror jeg kun, han skifter til en anden dansk klub, hvis den har et "FC" i navnet.
Men man har lov at håbe. Vi har gode erfaringer med islændinge siden sidste nedrykning, og han er vel omtrent den samme type som Tonni Adamsen, hvilket kunne give os den nødvendige fleksibilitet.

