New posts

Restbilletter/overskudsbilletter...

  • Thread starter Thread starter Odonten
  • Start date Start date
  • Replies Replies: Replies 1K
  • Views Views: Views 72K
Restbilletter/overskudsbilletter...
Min bedste ven er portugiser, og vi har set Benfica mange gange sammen. Det er jo fuldstændig vanvittigt, at vores to hold nu mødes, og det skal vi jo opleve på en eller anden måde. Men kan jeg købe billet til ham i AGF-sektionen? Eller skal vi over på en Benfica-sektion? Vi har også min far (67) og min søn (7) med.

Det vil jeg mene du kan gøre med god samvittighed, for der kommer til at være billetter nok til alle fra Aarhus der ønsker at tage derned.
 
I tvivl om det er den rigtige tråd: Men efterspørger hvilken rute andre tar til Lissabon, ud/hjem?

Det er meget blandet alt efter hvad folk kan afsætte af tid og penge.
Den hurtigste er nok direkte fra KBH, men priserne er også ved at være ok høje.
I hvert fald for returen.

Jeg skal kun hjem derfra og gik efter den billigste løsning.
Det var Porto - Billund med Norwegian sent fredag aften.
Så skal jeg med lyntoget fra Lissabon til Porto. (Flixbus var billigere end tog, men jeg hader at køre i bus)
 
I Viborg vil jeg da ikke kalde udebaneafsnittet for ukomfortabelt, hvis det er den aktuelle udekamp der er købt til.

At sidde blandt hjemmeholdets fans vil nogen nok derimod kalde for ukomfortabelt.
De mest ukomfortable udebaneafsnits er med kun en enkelt udgang til 1000+ mennesker. jeg har ikke været i Viborg i to år og kan ikke huske deres.
Det er dog stærkt kritisabelt med en enkelt udgang, hvis man vil hente drikkevare eller et besøg på toilettet, da jeg føler de fleste udebaneafsnits er overfyldt med ca 100 mere end der burde være.
Det var faktisk fremragende i Randers under de to europa kampe, da der ikke var trængt i stemningsafsnittet.

Har vi 3000 pladser i udebaneafsnittet på torsdag?
 

Latest posts

Back
Top